Skip to main content

Co można robić podczas wakacji w Nowym Sączu?

Dodaj komentarz
Nowy Sącz na pewno nie jest pierwszym miejscem na mapie Polski, o którym pomyślisz w kontekście wakacyjnego wypadu w nieznane. Warto jednak odważyć się na odwiedzenie nieco mniej popularnych miejscowości, ponieważ bardzo często to właśnie tam można natrafić na niesamowite atrakcje turystyczne, wśród których prawdziwym hitem może być zlot starych taksówek. Przekonaj się, że w Nowym Sączu nie ma miejsca na nudę.

Zlot starych taksówek w Nowym Sączu

Niekończące się spacery

To ponad osiemdziesięciotysięczne miasto może pochwalić się niesamowitą ilością malowniczych uliczek, kryjących prawdziwe perełki architektury. Poobiedni lub wieczorny spacer najstarszymi ulicami miasta to niekończące się pasmo zabytkowych kościołów oraz willi. Na spragnionych historycznych i kulturalnych atrakcji czeka Zamek Królewski oraz imponujących rozmiarów skansen Sądeckiego Parku Etnograficznego.

Ciekawe wydarzenia

W tym mieście zawsze coś się dzieje. Podczas wakacji w Nowym Sączu możesz zupełnie za darmo wziąć udział w licznych wydarzeniach o charakterze sportowym lub kulturalnym. Biegi uliczne, koncerty muzyki poważnej i rozrywkowej, a nawet oryginalny zlot taksówek z Nowym Sączu - to wszystko czeka na turystów, którzy wybiorą się do stolicy Sądecczyzny.

Uczta dla podniebienia

Jeśli lubisz dobrze zjeść, a na dodatek chętnie próbujesz lokalnych smakołyków, to na pewno przypadnie ci do gustu kuchnia sądecka. Potrawy z tej części Polski to bogactwo smaków wynikające z długiej historii regionu oraz mieszanki wpływów różnych kuchni narodowych i regionalnych: węgierskiej, niemieckiej, żydowskiej, rusińskiej, łemkowskiej czy też góralskiej. Nie możesz wyjechać z Sądecczyzny bez spróbowania kapuśniorki z grzybami, kiszonych rydzów, lokalnego piwa, sądowieckiej drożdżówki, moskoli, pierogów łomnicońskich czy też fasoli „Piękny Jaś z Dunajca" w każdej możliwej postaci.

Obiad zrobiony w kuchni udostępnianej dla gości w Villi Beata

Przystanek przed wyprawą w góry

Panorama miasta zdecydowanie jest zdominowana przez krajobraz górski jednego z najpiękniejszych pasm Karpat Zachodnich. Beskid Sądecki to bogactwo lokalnego folkloru, miejscowości uzdrowiskowych, malowniczych szlaków turystycznych oraz zabytkowych kapliczek. Warto znaleźć dobry nocleg w Nowym Sączu, w którym zregenerujesz siły po górskiej wyprawie. W mieście bez problemu znajdziesz skromne pokoje w przystępnej cenie, które świetnie sprawdzą się w przypadku niskobudżetowych wakacji. Jedną z firm posiadających tego typu usługi, jest Villa Beata - Noclegi Nowy Sącz; Zawiszy Czarnego 12 D, 33-300 Nowy Sącz; Tel: 605 478 855, oferująca komfortowe pokoje do wynajęcia w przystępnych cenach.

Luksusowe pokoje do wynajęcia w Nowym Sączu

Jeśli lubisz luksusowy wypoczynek, to również nie rozczarujesz się swoim pobytem w Nowym Sączu. Miasto może pochwalić się nawet obecnością czterogwiazdkowego hotelu z basenem i SPA. I to w samym centrum miasta. Jeśli zdecydujesz się na hotel położony na obrzeżach Nowego Sącza, to do centrum bez problemu dostaniesz się przy pomocy komunikacji miejskiej.
Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.