Skip to main content

Wyjazd na wakacyjną przygodę - wypożyczenie busa 9 osobowego

1 Comment

Jest lato, czas wakacji, urlopów i każdy z nas marzy o tym, aby pojechać w jakieś malownicze, ciekawe miejsce, gdzie będziemy mogli wypocząć, zażyć słonecznych kąpieli, zwiedzić piękne miasta, poznać styl życia ludzi w innej części świata - wszystko po to, by potem móc wrócić do domu z odświeżonym umysłem, nowym zapałem do działania na kolejny rok nauki i pracy. W dzisiejszych czasach nie trudno o ciekawy wyjazd - katalogi biur podróży aż uginają się od ofert spędzenia wakacji w coraz bardziej wymyślnych miejscach na świecie. Ale co jeżeli chcemy wydać na wczasy jak najmniejsze pieniądze i odstraszają nas cyfry na plakatach przy biurach podróży? Albo jeżeli nie lubimy masowych wyjazdów i owczego pędu przy oglądaniu kolejnego zabytku? Co jeżeli lubimy organizować sobie czas spokojnie, w swoim rytmie i spędzać go w kameralnym gronie najbliższych osób?

Przyjaciele podczas podróży 9 osobowym busem wynajętym od firmy Kuszewski Busy

Długoterminowy wynajem busów 9 osobowych

Otóż coraz bardziej popularnym staje się wynajem długoterminowy busów. Rynek dostosowuje się do potrzeb klienta i istnieje coraz więcej opcji dla tych, którzy nie chcą masowych wyjazdów. Wypożyczenie busa 9 os na wakacje to wspaniała opcja dla każdego konesera kameralnego zwiedzania różnych zakątków Europy i nie tylko. Wakacje w tym stylu organizuje się w banalnie prosty sposób - wynajmuje się busa na dany okres czasu, zbiera się ekipę 9 bliskich osób, przyjaciół czy rodzinę, i jedzie się na wakacyjną przygodę! Przewóz osób busem dziewięcioosobowym zazwyczaj nie wymaga posiadania prawa jazdy na kategorię dla autobusów, gdyż bus dziewięcioosobowy wciąż należy do kategorii samochodów osobowych. Dzięki temu można po prostu zebrać większą grupę kierowców, którzy będą wymieniali się kierownicą, ewentualnie można nocować gdzieś w czasie podróży do punktu docelowego.

Zalety takiej formy spędzenia urlopu

Po pierwsze, sam decydujesz o tym, z kim jedziesz na wakacje. Nie musisz martwić się tym, że towarzystwo będzie niezdecydowane i z nikim się nie dogadasz. Wypożyczenie busa 9 os na wakacje załatwiasz gdy masz pewną ekipę urlopową składającą się tylko z ludzi, z którymi lubisz spędzać czas i którzy podzielają twoje gusta podróżnicze. Po drugie, wszelkie atrakcje dozujesz sobie kiedy chcesz, gdzie chcesz i jak chcesz. Planowaliście jechać na ciekawą plażę albo pozwiedzać miasto, jednak nagle stwierdzacie, że wam się nie chce? To nic, przecież można przełożyć to o jeden dzień i jechać w dane miejsce pełną ekipą, nie musisz zmuszać się do brania udziału w wycieczce z myślą, że jutro już nie będzie takiej możliwości. Masz ochotę nagle zmienić plan podróży i jednak odwiedzić zupełnie inne miejsce? Nic prostszego, po prostu jedziesz tam, gdzie chcesz. Ktoś nie czuje się na siłach by danego dnia gdzieś jechać i woli zostać w hotelu? Nie ma presji, może zostać na drzemce a reszta ekipy spokojnie jedzie sobie coś pozwiedzać. Taka forma podróżowania jak wynajem długoterminowy busów sprawdzi się również, jeżeli macie ochotę na typowo nomadyczne wakacje, bez konkretnego planu i celu - ot, po prostu jedziemy tam, gdzie samochód nas zawiezie, a potem zobaczymy, co się zorganizuje. Taka spontaniczna forma spędzania urlopu również zyskuje na popularności i jest fajną alternatywą dla podróżowania autostopem - wszak nie każdy czuje się na siłach i jest dość odważny, by wybrać się na taką przygodę. Przewóz osób busem i wynajem długoterminowy busów otwiera taką możliwość.

Mapa przedstawiająca plan podróży busem wynajętym od firmy Pana Kuszewskiego z Wrocławia

Wynajem busa - ubezpieczenie NWW

Wybierając się na wakacje busem warto zadbać o to, by wyjazd był bezpieczny. Z reguły wypożyczenie busa 9 os na wakacje w kosztach najmu zawiera już ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, ale warto się zainteresować tym przed wyjazdem. Jadąc w dalekie trasy trzeba też zadbać o to, by kierowcą była osoba doświadczona, nie ktoś kto ledwo zdał prawko, gdyż większy samochód wymaga też większych umiejętności kierowcy. Należy zadbać o to, by kierowca nie był przemęczony i nie zasnął za kierownicą. Zasadniczo przewóz osób busem powinien wiązać się z taką samą dbałością o bezpieczeństwo na drodze, jak w przypadku jazdy mniejszym autem. Dbając o to wszystko będziemy mogli cieszyć się wspaniałymi wakacjami i niezapomnianą przygodą.

Przygotowanie do podróży

Mieszkając przykładowo we Wrocławiu, powinniśmy przed podróżą przejrzeć strony internetowe okolicznych firm takich jak wypożyczalnia busów we Wrocławiu i okolicach. Właściciele przedsiębiorstw zamieszczają na swoich serwisach wszystkie niezbędne informacje, które mogą okazać się niezbędne przed podjęciem decyzji. Dobrym pomysłem może okazać się także przygotowanie ulubionej playlisty, która umili nam czas podczas podróży. Wszak znajdziemy się w miejscu, gdzie nie odbiera sygnał radia i będziemy skazani na ciszę.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Anna · 1 lat temu
    Wynajem busa to był świetny pomysł! Razem ze znajomymi wypożyczyliśmy busa 9 osobowego na kilkudniową objazdówkę po Polsce. Niesamowity komfort, dużo miejsca, cała grupa zmieściła się w jednym pojeździe - to był super czas. Polecam wszystkim, kto się zastanawia nad wyjazdem wakacyjnym i wynajmem busa w tym celu!