Skip to main content

Jak wybrać odpowiednie usługi pomocy drogowej?

Korzystanie z usług pomocy drogowej wiąże się z zaistnieniem stresujących sytuacji. W końcu niecodziennie dosięga nas awaria na drodze. Z tego względu warto zadbać, by pomoc drogowa, z której skorzystamy, zajęła się transportem w szybki, kompleksowy sposób. Jak wybrać odpowiednie usługi pomocy drogowej? Oto kilka cennych porad.

Jak wezwać pomoc drogową?

Jak wybrać dobrą pomoc drogową?

Wybór firmy, która zajmie się odholowaniem naszego pojazdu, może być dosyć skomplikowaną czynnością. Oferty poszczególnych przedsiębiorstw są do siebie zbliżone, jednak szczególnie warto zasięgnąć informacji dotyczących stopnia wykwalifikowania pracowników. Od ich wiedzy oraz doświadczenia może zależeć bezpieczeństwo całej operacji. Przewożenie samochodu na lawecie wymaga bowiem odpowiedniego zabezpieczenia za pomocą pasów transportowych. Dobre firmy, takie jak Pomoc drogowa Trzebnica - Laweta i Mobilny Serwis 24h, świadczące usługi pomocy drogowej szybko i sprawnie przewiozą zepsuty pojazd wprost do warsztatu, bądź do domu właściciela.

Kiedy wzywamy pomoc drogową?

Najczęściej z usług pomocy drogowej korzysta się w sytuacji, gdy nasz samochód ulegnie awarii. Ważne jest, by specjalista, który przybędzie na miejsce, w którym oczekujemy, udzielił nam pomocy w naprawdę szybkim tempie. Mowa tu, chociażby o tym, aby czas oczekiwania na przyjazd nie dłużył się godzinami. Warto przy tym pamiętać, że korzystanie z pomocy drogowej jest najbezpieczniejszą opcją przewozu pojazdu do warsztatu. Samochód będzie bowiem transportowany na lawecie, co zmniejszy ryzyko jakiegokolwiek niebezpieczeństwa w ruchu drogowym, czy pogłębienia się awarii. Więcej na temat sytuacji, w których należy wezwać pomoc drogową można przeczytać pod adresem: https://www.pomocdrogowatirwroclaw.pl/blog/pomoc-drogowa-czym-sie-zajmuje-i-kiedy-ja-wzywac, gdzie zasięgniesz szczegółowych informacji.

Wybór usług pomocy drogowej

Czym zajmują się firmy oferujące pomoc drogową?

Zanim wybierzemy firmę, która pomoże nam w razie awarii na drodze, warto sprawdzić zakres działalności danego przedsiębiorstwa. Niektóre firmy zajmują się nie tylko transportowaniem uszkodzonych samochodów, ale także pomocą w razie, gdy akumulator ulegnie rozładowaniu, albo podczas jazdy zabraknie nam paliwa. To sprawia, że ich oferta jest znacznie bogatsza i dostosowana do potrzeb większej ilości klientów.

Ubezpieczenie Assistance, czyli jak odholować pojazd posiadając rozszerzoną polisę?

Część kierowców ubezpieczając swój pojazd, decyduje się na zakup ubezpieczenia Assistance. Polisa zapewnia holowanie samochodu na koszt ubezpieczyciela. Wówczas wystarczy jedynie skontaktować się z infolinią firmy ubezpieczeniowej, podać szczegóły dotyczące polisy oraz naszej lokalizacji. Następnie pozostaje już tylko oczekiwać na kierowcę, który zabierze nasz uszkodzony pojazd do warsztatu. Często ubezpieczyciele w ramach polisy Assistance oferują także samochód zastępczy na czas naprawy. Zazwyczaj takie auto jest dostarczane lawetą wprost do miejsca, gdzie doszło do awarii naszego pojazdu. Dzięki temu możemy kontynuować podróż, nie martwiąc się o żadne opóźnienia.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Karol 7 miesięcy temu Jak sprzedać stare, uszkodzone auto?
Świetny wpis!!!! Mam takiego gruchota, że tylko marzę o tym, żeby go sprzedać! Muszę odezwać ...
Marek 10 miesięcy temu Wycena samochodu przez internet
Czy ktoś z czytających skorzystała z usług firmy Auto Bart? Szukam świetnej firmy na terenie ...
Kacper 11 miesięcy temu Praca w Uber - szybki ratunek budżetu
W tamtym roku chciałem dorobić sobie w wakacje i znajomy polecił mi pracę jako kierowca ...
Sprzedaż samochodu w auto skupie to świetny pomysł. Sam sprzedałem swoje powypadkowe auto właśnie w ...
Bardzo przydatny artykuł! Cieszę się, że na niego trafiłem, ponieważ właśnie przygotowuje się do sprzedaży ...