Skip to main content

Jak pracuje i ile zarabia taksówkarz?

Dodaj komentarz

Praca taksówkarza nie jest łatwa, zwłaszcza w czasach pandemii, kiedy ludzie decydują się właśnie na takie rozwiązanie aby uniknąć niepotrzebnych kontaktów z innymi w komunikacji miejskiej. Dodatkowo istnieje wiele możliwych nieprzyjemnych sytuacji, które mogą spotkać osobę pracującą na tym stanowisku. Czy warto jednak podjąć się pracy jako taksówkarz?

 

Jak wygląda praca taksówkarza?

Praca ta na pewno nie jest prosta, trzeba wziąć tutaj również pod uwagę m. in. korki, pracę w święta czy też długi czas oczekiwania, który niekiedy jest dłuższy od samego kursu. Taksówkarzom również zdarza się pracować po paręnaście godzin dziennie, przez co jest to bardzo męczący zawód. Problem zaczyna się wtedy, gdy trzeba pracować w nocy. Istnieje wtedy większe ryzyko niebezpiecznych zachowań np. pijani klienci czy napady. Lecz plusem nocnych kursów są większe zarobki, które mogą być nawet o połowę wyższe. Jeśli chciałbyś spróbować swoich sił jako taksówkarz lub po prostu interesuje Cię ta tematyka, koniecznie zaglądnij na stronę https://www.kierowcataxi.pl/, gdzie udostępniane są porady i informacje dla kierowców taksówek. 

Jak zostać taksówkarzem?

Najważniejszą rzeczą aby zostać taksówkarzem jest ukończenie 21 roku życia, przedstawienie badań lekarskich, zaświadczenie o niekaralności prawnej oraz prawo jazdy. Niezbędna jest również znajomość topografii miasta jak i również posiadanie licencji taksówkarskiej. Trzeba również posiadać odpowiedni samochód, klientom będzie się lepiej jeździło lepszymi i nowymi modelami. Jednak gdy zdecydujesz się na pracę w korporacji to samochód zapewni ci firma.

Praca samodzielna czy dla korporacji?

Wiele zależy od tego, która forma będzie lepsza. Praca ze stałym zatrudnieniem na pewno jest prostszym rozwiązaniem ponieważ nie trzeba się martwić o marketing, liczbę zleceń czy rozpoznawalność marki. Niestety pracując dla korporacji trzeba liczyć się również z kosztami średnio 700zł miesięcznie. Co wchodzi w ich skład? Są to m.in. używanie brandu marki czy dostęp do aplikacji. Ponadto korporacja sama ustala zarobki które nierzadko nie są satysfakcjonujące.

Jak to wygląda w pracy na własną rękę?

Pracując na własna rękę musimy zadbać o to, aby klient skorzystał z naszej usługi, a następnie powrócił, co nie należy do najłatwiejszych. Trzeba również zadbać o dobry marketing, który będzie lepszy i skuteczniejszy od konkurencji, co sprawia, że trzeba w to zainwestować o wiele więcej czasu, jak i pieniędzy. Plus jest na pewno taki, że zarobione pieniądze należą do ciebie i nie musisz dzielić się nimi z korporacją.

Tak więc ile zarabia taksówkarz?

W tym przypadku nie jest łatwo podać dokładnej kwoty, ponieważ wiele zależy od miasta, ilości, jak i długości kursów. Zdecydowanie najwięcej da się zarobić w Warszawie ponieważ tam zarobki mogą wynieść nawet ponad 10 tysięcy złotych. Jednak w mniejszych miejscowościach ilość kursów znacząco się różni, przez co zarabia się o wiele mniej. Tak więc można powiedzieć, że taksówkarz po odliczeniu wszelkich kosztów zarabia od 2 do 6 tysięcy na rękę.

Jak widać praca kierowcy taxi nie jest prosta, wiele zależy tutaj od miasta, ilości kursów jak i również rodzaju zatrudnienia.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.