Skip to main content

Jak zostać kierowcą Ubera - wymagania i formalności

Zanim rozpoczniesz pracę, jako kierowca Uber, powinieneś zapoznać się z aktualnymi  wymogami, związanymi z akceptowanymi modelami pojazdów. Dla każdej firmy, która stawia na rozwój i budowanie zaufania wśród klientów, ich komfort będzie bowiem zdecydowanie na pierwszym miejscu. Dlatego też warto przeanalizować dokładnie stan techniczny swojego samochodu oraz jego wygląd zewnętrzny, gdyż narzędzie pracy stanie się naszą wizytówką, wpływającą również na obraz całego przedsiębiorstwa.

Praca kierowcy Uber z OnlyGo

Jakie wymagania musi spełniać samochód, by zostać kierowcą Uber?

Uber należy dziś do najczęściej wybieranych firm przewozowych. To z kolei odbija się na zarobkach kierowców, którzy mogą pracować, poruszając się własnym samochodem. Pojazdy te muszą jednak spełnić pewne formalne wymagania. Jak przeczytać można na stronie Partner Uber, Bolt Częstochowa. Biuro kierowców - zacznij pracę w Onlygo!, rok produkcji samochodu nie może być wcześniejszy, niż 2001. Sam pojazd musi posiadać kierownicę z lewej strony i 4/5 drzwi oraz możliwość przewożenia 4 osób. Samochód musi być również zarejestrowany i w pełni sprawny pod względem technicznym.

Ile można zarobić, pracując jako kierowca Uber?

Wielu kierowców pracę w Uber traktuje jako możliwość dodatkowego zarobku. Firma stwarza szansę zatrudnienia tym, którzy potrzebują elastycznych grafików i możliwości dopasowania godzin pracy do swoich potrzeb. Zatrudnienie opiera się na jasnych zasadach oraz atrakcyjnym wynagrodzeniu, wypłacanym regularnie co tydzień. Kierowcy, przeznaczający na pracę wyłącznie 20 godzin tygodniowo, mogą zarobić nawet 1800 zł miesięcznie. Ci, którzy pracują dwa razy więcej, mogą liczyć na zarobek rzędu 5000 zł, choć niektórzy zarabiają nawet 8000 zł miesięcznie.

Praca kierowcy Bolt, Uber z OnlyGo Częstochowa

Jakie kategorie pojazdów wyróżnia się w Uber?

Uber umożliwia wybór spośród kilku kategorii pojazdów. Różnią się one nie tylko komfortem, ale również ilością miejsc oraz oceną kierowcy przez innych klientów, a także jego doświadczeniem za kierownicą. Kategoria UberX to samochody typu sedan, charakteryzujący się dobrym stanem i aktualnym przeglądem. Uber Vam to SUV-y i minvany, posiadające 4 drzwi i miejsca dla przynajmniej 6 osób poza kierowcą. Z kolei Uber Black to przestronne sedany minimum z 2012 r. Tutaj można się również spodziewać dodatkowych udogodnień, jak np. skórzane fotele. Ostatnią kategorią będzie natomiast Uber Comfort. Kierowca pojazdu musi mieć wykonane min.150 kursów w Krakowie, a 250 w Warszawie czy Wrocławiu, zaś jego ocena nie może być niższa, niż 4,85.

Jak zostać kierowcą Uber?

Nie tylko samochód, ale również i kierowcy muszą spełniać kilka warunków. Jak przeczytać można w artykule https://onlygo.pl/blog/jak-zostac-kierowca-uber, każdy kandydat na kierowcę Uber musi legitymować się ważnym dowodem tożsamości oraz posiadać prawo jazdy przynajmniej od roku. Podczas aplikacji konieczne będzie również aktualne zaświadczenie o niekaralności, dodatkowe zdjęcie profilowe oraz potwierdzenie od lekarza i psychologa, poświadczające brak jakichkolwiek przeciwwskazań do pracy w tym właśnie zawodzie. Aby pracować w Uber, niezbędne jest również posiadanie licencji TAXI, dzięki której możliwy jest przewóz osób na terenie Polski.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Karol 7 miesięcy temu Jak sprzedać stare, uszkodzone auto?
Świetny wpis!!!! Mam takiego gruchota, że tylko marzę o tym, żeby go sprzedać! Muszę odezwać ...
Marek 10 miesięcy temu Wycena samochodu przez internet
Czy ktoś z czytających skorzystała z usług firmy Auto Bart? Szukam świetnej firmy na terenie ...
Kacper 11 miesięcy temu Praca w Uber - szybki ratunek budżetu
W tamtym roku chciałem dorobić sobie w wakacje i znajomy polecił mi pracę jako kierowca ...
Sprzedaż samochodu w auto skupie to świetny pomysł. Sam sprzedałem swoje powypadkowe auto właśnie w ...
Bardzo przydatny artykuł! Cieszę się, że na niego trafiłem, ponieważ właśnie przygotowuje się do sprzedaży ...