Skip to main content

Jak sprzedać stare, uszkodzone auto?

2 Comments

Będąc kierowcą, nigdy nie chcemy znaleźć się w sytuacji, w której nasz samochód zostaje znacznie uszkodzony. Wypadki jednak się zdarzają, a auto z wiekiem najzwyczajniej się psuje. Jak sprzedać samochód stary lub w pewnym stopniu popsuty na skutek wypadku czy kolizji? 

skup samochodów śrem

Czy samochód nadaje się jeszcze do jazdy?

Wszystko zależy od tego, czy pojazd nadaje się jeszcze do użytku, czy jego dni można jednak uznać za policzone. Jeśli mierzymy się z sytuacją, w której niestety z samochodu nie będzie już nikomu dane skorzystać, warto rozważyć opcję sprzedania go na złom. Niestety nie jest tajemnicą, że rozwiązanie to nie należy do najbardziej opłacalnych. Umożliwia jednak szybkie pozbycie się problemu, a w efekcie auto zostaje wyrejestrowane z rejestru pojazdów dopuszczonych do ruchu. Po oddaniu samochodu na złom możemy również zwrócić się do firmy ubezpieczeniowej w sprawie zwrócenia niewykorzystanego podczas użytkowania pojazdu OC.

Komu i jak sprzedać samochód, z którego można jeszcze korzystać?

Rozwiązaniem dużo bardziej zadowalającym finansowo jest oczywiście znalezienie dla niego nowego właściciela. Starym dobrym sposobem sprzedaży auta jest oczywiście wywieszenie na szybie samochodu informacji o możliwości nabycia go. Pamiętaj zawrzeć wszystkie istotne fakty o samochodzie oraz dane kontaktowe i proponowaną cenę. Zostaw sobie jednak miejsce na negocjacje z potencjalnym nabywcą. Przy korzystaniu tej metody warto często przemieszczać się autem tak, aby jak najwięcej osób zobaczy twoją ofertę. Dużo bardziej efektywną jednak metodą wystawienia samochodu, który chcesz odsprzedać, będzie ogłoszenie się w Internecie. Wiele stron internetowych oferuje tę możliwość. Dzięki temu znacznie więcej potencjalnych nabywców dotrze do twojej oferty. Zamieść w niej, ponownie, wszystkie istotne informacje i dane kontaktowe. Pamiętaj o załączeniu jak najlepszych i najdokładniejszych zdjęć. Dzięki temu Twoja oferta będzie atrakcyjna i szybciej znajdziesz kupca.

Skup aut Poznań

Nie tylko prywatny nabywca

Jeśli twoje auto jest jednak znacznie uszkodzone, znalezienie kupca może być trudne. W takiej sytuacji warto rozważyć skorzystanie ze skupów pojazdów. Są to firmy świadczące usługi odkupowania właśnie samochodów zniszczonych, na przykład na skutek wypadku. Jest to tak zwane skupowanie pojazdu "na części", a więc celem rozebrania sprzętu i odzyskania części w dobrym stanie, które mogą być ponownie użyte. Jeśli samochód nie jest całkowicie zniszczony, firma taka może nawet go naprawić.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.