Skip to main content

Praca jako taksówkarz - czy to się opłaca?

Praca jako taksówkarz daje duże możliwości zarobkowe przy elastycznym czasie pracy. Postęp technologiczny sprawił jednak, że lepiej jest pracować dla nowoczesnych sieci takich jak Uber, Bolt lub Freenow. Pozyskiwanie klientów za pomocą aplikacji, sprawia, że kierowa ma znacznie więcej kursów, a co za tym idzie, może zarobić znacznie więcej. Praktycznie każdy może zostać kierowcą Ubera lub Bolta. Wystarczy spełnić kilka wymogów, by móc jeździć i zarabiać jako taksówkarz w nowoczesnych sieciach oferujących przejazdy.

Uber Kraków praca

Czym jest Uber i Bolt?

Firmy te to międzynarodowe przedsiębiorstwa oferujące usługi transportowe dla pasażerów. Można porównać te firmy do standardowych Taxi, jednak różnią się pod wieloma względami. W naszym kraju firmy, te działają tylko w większych miastach, jednak lista miejsc, gdzie możliwy jest przejazd z tymi firmami, stale się wydłuża. Pasażerowie do skorzystanie z usług takiej firmy potrzebują jedynie smartphona z zainstalowaną odpowiednią aplikacją. Wystarczy zgłosić chęć przejazdu na aplikacji, a kierowca w pobliżu przyjedzie w ekspresowym tempie do klienta.

Jak wygląda praca kierowcy Ubera lub Bolta?

Praca w Bolt, szczegółowo opisana na stronie: https://onlygo.pl/oferta/praca-bolt, jest bardzo podobna do pracy taksówkarza. Podobnie jest w przypadku posady kierowcy Uber. Zasadniczą różnicą jest to, że zlecenia i rozliczanie za kursy odbywają się za pośrednictwem aplikacji. Kierowcy otrzymują zgłoszenia na aplikacji, które akceptują i otrzymują od razu wszystkie dane na temat przejazdu. Po zakończonym kursie aplikacja pobiera od klienta opłatę, która została z góry ustalona wcześniej. Wysokość opłaty za przejazd z tymi aplikacjami różni się w zależności od godziny oraz dnia tygodnia. Kierowcy jeżdżący tylko 20 godzin tygodniowo mogą liczyć na zarobek w wysokości nawet 2000 złotych.

Czy bycie kierowcą Ubera lub Bolta jest opłacalne?

Obecnie, żeby podjąć pracę w Uber lub Bolt, trzeba na początku spełnić szereg wymagań (ich opis znajdziesz na stronie: https://onlygo.pl/oferta/praca-uber), m.in.: zainwestować w badania lekarskie, wyrobienie licencji, zakup urządzeń umożliwiających obsługę kasy fiskalnej. Oprócz tego kierowca musi posiadać własny samochód, który spełnia wszystkie wymagania przewoźnika. Czy da się więc dobrze zarobić, jeżdżąc dla jednej z tych firm? Oczywiście, że tak. Duża liczba kursów lub współpraca z partnerem flotowym pozwala na osiągnięcie w skali miesiąca naprawdę dobrych zarobków.

Współpraca z firmą partnerską jest bardzo opłacalna dla kierowcy Ubera lub Bolta. Taka firma załatwia większość formalności za kierowcę. Niektóre firmy udostępniają także sprzęt do obsługi kasy fiskalnej, co pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy przez kierowcę.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Karol 7 miesięcy temu Jak sprzedać stare, uszkodzone auto?
Świetny wpis!!!! Mam takiego gruchota, że tylko marzę o tym, żeby go sprzedać! Muszę odezwać ...
Marek 10 miesięcy temu Wycena samochodu przez internet
Czy ktoś z czytających skorzystała z usług firmy Auto Bart? Szukam świetnej firmy na terenie ...
Kacper 11 miesięcy temu Praca w Uber - szybki ratunek budżetu
W tamtym roku chciałem dorobić sobie w wakacje i znajomy polecił mi pracę jako kierowca ...
Sprzedaż samochodu w auto skupie to świetny pomysł. Sam sprzedałem swoje powypadkowe auto właśnie w ...
Bardzo przydatny artykuł! Cieszę się, że na niego trafiłem, ponieważ właśnie przygotowuje się do sprzedaży ...