Skip to main content

Jak przygotować auto do sprzedaży?

1 Comment

Zamierzasz sprzedać swój samochód, ale liczysz się z dużą konkurencją? Postaraj się, by twój pojazd dobrze się prezentował i wyróżniał spośród innych. Stwórz ofertę, która przyciągnie potencjalnego klienta i pozwoli na szybkie sprzedanie auta. Poniżej znajduje się kilka prostych czynności, które w tym pomogą.

Skup aut za gotówkę Ciechanów

Po pierwsze zadbaj o wygląd

Przygotowując samochód do sprzedaży postaraj się by twoje auto wyglądało na zadbane. Zacznij od posprzątania wnętrza. Opróżnij popielniczki i schowki ze i zabierz rzeczy osobiste. Nie zapomnij o opróżnieniu bagażnika. Następnie odkurz auto w środku i wytrzyj kurze na tapicerce. Jeśli tapicerka jest mocno zabrudzona można użyć środków chemicznych, specjalnie do tego przeznaczonych lub zlecić to firmie, zajmującej się profesjonalnym sprzątaniem aut. Kolejnym krokiem będzie umycie karoserii i szyb.Do tego celu także są specjalne preparaty. Pamiętaj o dokładnym wyczyszczeniu kół i innych trudno dostępnych miejsc. Warto wypolerować auto woskiem, by dobrze prezentowało się na zdjęciach. Jeżeli nie wiesz jak wypolerować samochód, poproś o pomoc specjalistę od lakieru.

Po drugie zadbaj o to co pod maską

Potencjalny klient będzie zainteresowany kondycją silnika. Warto usunąć wszelkie usterki i wycieki. Jeżeli świeci się jakaś kontrolka, usuń przyczynę. Pamiętaj aby stan stan płynów eksploatacyjnych był na odpowiednim poziomie. Gdyby jakieś elementy samochodu były naprawione za pomocą taśmy to kup nowe i zmień. Takie tanie naprawy odstraszają klientów, a często ich koszt jest niewielki. Jeśli auto wydaje jakieś dziwne dźwięki, sprawdź stan tłumika lub wybierz się do mechanika. Sprawdzi on stan samochodu i naprawi ewentualne usterki. Jeśli natomiast zdecydujesz się na sprzedaż auta w skupie nie musisz martwić się o jego stan techniczny. Takim miejscem jest Skup samochodów Pułtusk, który skupuje auta w każdym stanie technicznym, nawet te powypadkowe. Dzięki temu właściciel pojazdu może sporo zaoszczędzić, redukując koszty naprawy auta. 

Po trzecie zadbaj o dobre zdjęcia

Bardzo ważnym elementem sprzedaży auta są dobrze zrobione zdjęcia. Zobacz film instruktażowy https://www.youtube.com/watch?v=h_6BEA_wBN0&ab_channel=MotoDoradca, na którym doradca motoryzacyjny tłumaczy, jak wykonać korzystne i efektowne zdjęcia. Przede wszystkim muszą być wyraźne i dobrze wykadrowane, więc zadbaj o dobry aparat fotograficzny. Na fotografiach powinien znajdować się tylko samochód i stanowić ich centrum. Istotne jest także miejsce, w którym wykonasz zdjęcia. Powinno być to miejsce, które tworzy miłe dla oka tło. Pusty parking stanowi dobry wybór. Warto przejrzeć fotografie, które umieszczają profesjonalni handlarze na serwisach motoryzacyjnych i się zainspirować. W ogłoszeniu umieść kilka fotografii, przedstawiające auto zewnątrz i w środku. Wybierz takie, które ukazują zalety pojazdu. 

Przygotowanie samochodu do sprzedaży to aspekt, który może w istotnym stopniu usprawnić całą transakcję. Warto, zatem poświęcić trochę czasu na szykowanie samochodu. Ogłoszenie nie powinno wprowadzać w błąd kupującego. Zatajenie faktów i tak wyjdzie na jaw. Przygotuj się na pytania, których potencjalnemu klientowi na pewno nie zabraknie.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Filip G. · 7 miesięcy temu
    Bardzo przydatny artykuł! Cieszę się, że na niego trafiłem, ponieważ właśnie przygotowuje się do sprzedaży mojego starego samochodu. Chyba muszę bardziej skupić się na dobrych zdjęciach i przeglądnąć dokładnie wszystkie zakamarki. 👍