Skip to main content

Kiedy wezwać pomoc drogową?

1 Comment

Poruszając się samochodem po drodze zawsze musimy się liczyć z tym, że może nas spotkać niespodziewana i nieprzyjemna sytuacja w postaci nagłej awarii naszego pojazdu. Naturalną sprawą dla wielu osób jest wezwanie wtedy pomocy drogowej.

Pomoc drogowa A4

Kiedy NIE wzywać pomocy drogowej?

Taki przypadek ma miejsce, kiedy z powodzeniem możemy obejść się bez pomocy usług tego przedsiębiorstwa. Nie do wszystkich awarii trzeba od razu wzywać fachowców, z niektórymi naprawami możemy sobie spokojnie poradzić sami. Nie potrzeba do tego specjalistycznej wiedzy, ani profesjonalnego sprzętu. Z taki problemami jak przebita opona, zbyt niski poziom oleju silnikowego, czy też spalona żarówka w lampie poradzimy sobie sami. Trzeba oczywiście pamiętać przy tych czynnościach o zachowaniu niezbędnych środków ostrożności i przestrzeganiu odpowiednich procedur, do których należy chociażby wystawienie trójkąta ostrzegawczego. Dobrze jest również wykonując rożnego typu działania w rejonie pasa drogowego ubrać kamizelkę odblaskową, pomimo tego że przepisy polskiego prawa tego nie wymagają. Jeśli awaria jest zbyt poważna abyśmy sobie poradzili z nią sami, a znajdujemy się na drodze o dużym natężeniu ruchu warto zwrócić się o pomoc do firmy Jarex - pomocdrogowatirwroclaw.pl, której siedziba znajduje się we Wrocławiu. W takiej firmie otrzymamy szybkie i niezbędne wsparcie. Istnieją jednak jeszcze inne sytuacje, które zmuszają kierowcę do sięgnięcia po pomoc fachowców. 

W jakim przypadku jednak trzeba wezwać pomoc drogową?

Jest ona potrzebna przede wszystkich w takich wypadkach, kiedy nie jesteśmy w stanie usterki usunąć na miejscu. Dotyczy to przede wszystkim układu napędowego i hamulcowego. W takiej sytuacji, w zależności od miejsca wypadku, niezbędna jest laweta A4 i S8, która przetransportuje nasze auto. Nie próbujmy na własną rękę nic w tym zakresie robić, tylko niezwłocznie dzwońmy po pomoc drogową. Jak wyjaśnia przedstawiciel Pomoc Drogowa Wrocław 24h holowanie tak uszkodzonego samochodu przez inny pojazd jest zabronione, ponieważ może to skutkować spowodowaniem zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego.  

Jak wezwać pogotowie drogowe?

W pierwszej kolejności skontaktujmy się telefonicznie ze swoim ubezpieczycielem i ustalmy czy w ramach posiadanej polisy przysługuje nam darmowe holowanie. W sytuacji kiedy na takie świadczenie możemy liczyć, ze strony Towarzystwa Ubezpieczeniowego otrzymamy kontakt do najbliższej pomocy drogowej w rejonie w którym się znajdujemy. W przeciwnym razie będziemy musieli wezwać pomoc na własny koszt. W czasach powszechnego dostępu do Internetu nie będziemy mieli najbliższego problemu z tym, aby znaleźć przedsiębiorstwo świadczące wyżej wymienione usługi, które znajduje się w pobliskiej odległości od miejsca awarii naszego samochodu.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Marlena · 1 lat temu
    Całodobowa pomoc drogowe we Wrocławiu kilka lat temu uratowała mi rodzinną wycieczkę. Warto jednak przed telefonem, zastanowić się, czy usterka jest na tyle poważna, że wezwanie specjalistów jest konieczne. W moim przypadku nie było wątpliwości. Jednak kilka moich koleżanek wzywało pomoc drogową do zmiany opony w aucie osobowym 🤣 To nie jest konieczność..