Skip to main content

Zalety posiadania karty paliwowej

Dodaj komentarz

Karty paliwowe to specjalne karty płatnicze, które pozwalają w bardziej efektywny sposób zarządzać swymi wydatkami oraz rozliczać faktury za paliwo. Warto nadmienić, że nie są to jedyne atuty. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, dlaczego warto stać się posiadaczem tego narzędzia!

Ranking kart paliwowych

Czym tak naprawdę są karty paliwowe?

Karty są doskonałym narzędziem telematycznym, które pozwala w uproszczony sposób zarządzać flotą samochodów. Transakcja bezgotówkowa pozwala na zaoszczędzenie cennego czasu, przyczynia się też do zniwelowania kosztów po stronie posiadacza auta jak też właściciela floty. Posiadacz karty paliwowej, dzięki niej będzie mógł zapłacić m.in. za skorzystanie z autostrady. Ze względu na rosnące zapotrzebowanie firm na rozwiązanie, które ułatwiłoby pracę przedsiębiorców w postaci minimalizacji kosztów paliwowych, na rynku pojawiło się wiele zróżnicowanych ofert kart paliwowych. Przydatnym narzędziem, które ułatwi wybór tej najbardziej korzystnej, jest ranking kart paliwowych, dzięki któremu istnieje możliwość porównania szerokiej gamy kart paliwowych dostępnych na polskim rynku. 

Dla kogo jest karta paliwowa, komu posłuży?

Sieci stacji paliwowych wydają karty, które posłużą firmom, by je posiadać należy podać REGON. Karty w znaczny sposób pomagają w zarządzaniu flotą. Stacje paliwowe same stosują kryteria związane z przydzielaniem kart, możemy napotkać na szereg ograniczeń. Warto pamiętać, że koszty użytkowania poszczególnych Kart Paliwowych, będą się od siebie różnić. Odmienna mogą być ponadto formy wystawiania kart, imienne, na okaziciela, bądź też na firmę. Karty Paliwowe funkcjonują w dwóch formach, jako pre-paid oraz z odroczonym terminem płatności.

Dlaczego warto korzystać z Kart Paliwowych?

Po pierwsze będziemy mogli przeprowadzać transakcje bezgotówkowe, jednak nie zamykają się na tym atuty płynące z Kart Paliwowych. Karta oferuje wspomaganie fakturowania, co z kolei przyczynia się do minimalizacji formalności. Przedsiębiorca uzyska jedynie dwie zbiorcze faktury w ciągu miesiąca, co znacznie ułatwi mu pracę, zwłaszcza jeśli flota którą nadzoruje jest mocno rozbudowana. Karta Paliwowa pomoże skontrolować wydatki paliwowe, dzięki dwóm rozwiązaniom, mianowicie tworzeniu szczegółowych raportów i odpowiedniemu programowaniu karty. Dzięki Karcie Paliwowej niedozwolony okaże się zakup niektórych produktów, gdyż system od razu wyłapie, że zaistniała chęć ich nabycia. Karta Paliwowa może mieć charakter uniwersalny, bądź też być kartą, gdzie emitentami będą koncerny paliwowe. Kolejnym atutem Karty Paliwowej jest tańszy leqasing, gdyż wybór karty obniża jego koszt, bowiem jest to produkt dodatkowy.

 

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.