Skip to main content

Jakie cechy powinien mieć dobry samochód używany?

Dodaj komentarz

Kupno samochodu to obecnie jedna z bardziej istotnych sytuacji w życiu każdego z nas. Nierzadko bowiem zdarza się, że kupimy samochód po okazyjnej cenie, a później narazimy się na wiele niezwykle kosztownych i czasochłonnych napraw. Oczywiście znaleźć możemy szereg wielu przydatnych informacji, które pomogą nam uniknąć takich właśnie sytuacji. Jakie zatem cechy powinien mieć dobry samochód używany?

Skup aut osobowych - Skup aut Wejherowo

Po pierwsze ogłoszenia

Gdy przymierzamy się do zakupu samochodu, zazwyczaj sięgamy do przejrzenia ogromu ogłoszeń w Internecie. Jest to jak najlepsze posunięcie, jednakże już na tym etapie musimy być niezwykle czujni. Bardzo często nieuczciwi sprzedawcy tak wykonają i przerobią zdjęcia, aby nawet bardzo zniszczony samochód wydawał nam się atrakcyjną ofertą. Zanim zdecydujemy się na konkretny model i spotkanie z dotychczasowym właścicielem, warto również zadać wszystkie nurtujące nas pytania, aby niepotrzebnie nie tracić czasu. Warto wtedy skorzystać z usług zaufanego skupu, który cieszy się zaufaniem klientów. Tego rodzaju firmą jest Skup aut Wejherowo, który znajduje się na Osiedlu Kaszubskim 20 w Wejherowie (Tel: 604 976 543). Oferta skupu obejmuje skup aut osobowych, dostawczych, terenowych, czy nawet quadów i motocykli. 

Po drugie opinie o miejscu, z którego kupujemy samochód 

Przed zakupem samochodu warto poświęcić trochę czasu na przeczytanie opinii o miejscu, z którego zamierzamy kupić auto. Pod adresem https://goo.gl/maps/1s2KS9tUBZXr6Syi8 możemy zobaczyć opinie klientów którzy oddali do skupu lub kupili samochód. Na stronie można także zapoznać się z podstawowymi danymi teleadresowymi skupu aut. Dodatkowo przy wyborze komisu lub skupu warto spytać znajomych o miejsce, które według nich jest godne polecenia i oferuje profesjonalną i bezpieczną sprzedaż samochodów. 

Po trzecie pierwsze wrażenie

Choć możemy zaprzeczać, to jednak walory wizualne samochodu są pierwszą rzeczą, na jaką zwracamy uwagę. Nie ma w tym jednak nic dziwnego. Czy zatem zadbany samochód nie może mieć nawet najmniejszej rysy? Wszystko oczywiście zależy od tego jak dany samochód był użytkowany. W przypadku samochodów garażowanych zazwyczaj spodziewamy się, że nie będą one miały np. śladów po gradobiciu. Warto jednak pamiętać o tym, że nawet zadbany pojazd, jeśli tylko był naprawdę użytkowany, może posiadać nieliczne ślady na lakierze. Nie na wszystkie bowiem wgniecenia właściciele mają bezpośredni wpływ.

Po czwarte historia

Nad historią samochodu zastanawia się bardzo mało osób. Jest to niestety naprawdę ogromny błąd! Warto zastanowić się, ile pojazd miał właścicieli wcześniej, ale nie tylko. Na co zatem warto zwrócić uwagę w przypadku historii samochodu? Na pewno powinny nas zainteresować poprzednie incydenty oraz to, czy samochód brał udział w jakimś wypadku drogowym. Warte uwagi powinny nam się również wydawać dokumenty samochodu. Często bowiem zdarza się, że samochody sprowadzane są nielegalnie zza granicy, przez co nie są dostępne niezwykle istotne dokumenty.

Po piąte stan techniczny

Stan techniczny pojazdu to bez najmniejszych wątpliwości niezwykle ważna rzecz przy zakupie samochodu. Oczywiście tapicerka pojazdu również jest bardzo ważna, ale to właśnie stan techniczny odpowiada za to, czy danym samochodem możemy poruszać się po ulicach. Są oczywiście elementy, których zużycie nie powinno nas w żaden sposób martwić. Choć może się to wydawać nieco dziwne, to jednak jest tutaj mowa o tzw. elementach eksploatacyjnych. Są to elementy, które z upływem używania pojazdu po prostu ulegają zużyciu, aż do momentu, w którym mogą wymagać wymiany. W kwestii pozostałych elementów jak np. stan silnika, belki, czy innych istotnych rzeczy warto jednak zaufać specjaliście i udać się na przegląd przedsprzedażowy lub przegląd techniczny.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.