Skip to main content

Jaki rodzaj myjni samochodowej wybrać?

Auto dla wielu kierowców jest nie tylko środkiem przemieszczania się, ale także osobistą rzeczą, z którą czują się związani. Warto należycie zadbać o swój wóz, co tyczy się nie tylko regularnych napraw, wymiany oleju oraz bezkolizyjnej jazdy, ale także utrzymania czystości. W jaki więc sposób najlepiej myć swój samochód?

mycie samochodu na myjni uni-plus

Mycie samochodu samodzielnie w domu

Najbanalniejszym sposobem jest wzięcie wody, gąbki i specjalnego preparatu lub roztworu przygotowanego w domu, i samodzielne umycie samochodu. Niestety, takie rozwiązanie jest dosyć czasochłonne i nie zawsze dokładne. Nie możemy liczyć na spłukiwanie pod ciśnieniem,czy też na woskowanie. W tym wypadku największą zaletą niewątpliwie będzie cena.

Automatyczne myjnie samochodowe

Automatyczne myjnie samochodowe tracą powoli na popularności. Zostawiamy auto w specjalnym pomieszczeniu ze szczotkami, które je myją. Tyle że taka usługa jest ponadprzeciętnie droga, poza tym często na stacjach benzynowych jest tylko jedna taka myjnia i ustawia się do niej ogromna kolejka.

Bezdotykowa myjnia samochodowa

Znacznie popularniejsza staje się ostatnio myjnia samochodowa bezdotykowa. Jest wiele korzyści ze skorzystania z ręcznej myjni samochodowej, ale najlepiej jeśli jest ona bezdotykowa. Sami ustalamy, czego potrzebujemy, płacimy za czas użytkowania, podczas którego możemy przełączać różne tryby spłukiwania wodą czy używania szamponu. Jeśli uwijamy się dosyć szybko, to zapłacimy mniej. Koszt za 1 minutę używania myjni to zazwyczaj 1-2 złote. Dzięki specjalnemu pistoletowi na cienkim wysięgniku, jesteśmy w stanie wyczyścić trudno dostępne miejsca, na przykład na zderzaku czy za nadkolami. Wiele sieciowych myjni automatycznych oferuje po kilka stanowisk w każdym z miejsc, w których znajduje się myjnia. Dzięki temu unikniemy kolejek.

Kobieta w czerwonej sukience myje samochód myjką ciśnieniową

Różnice między myjnią ręczna a myjnią bezdotykową

Wiele osób zastanawia się, jakie są różnice między ręczną a bezdotykową myjnią. "Myjnia samochodowa ręczna to miejsce, gdzie samodzielnie myjemy samochód, specjalną szczotką, od dachu aż po dolne części. Trzeba wybierać szczotki z naturalnego włosia. Należy także zwrócić uwagę, aby myjnia była wyposażona w profesjonalne środki czystości. Chodzi przecież o bezpieczeństwo naszego lakieru. Musimy regularnie wymieniać wodę i płukać szczotkę podczas mycia." -  Powiedział nam właściciel firmy: Uni-Plus Myjnia Samochodowa Ręczna; ul. Strzegomska 42 AC, 53-611 Wrocław; Tel: 518 809 984. Możemy mieć więc pewność, że nasz samochód będzie bezpieczny jeżeli udamy się do miejsca takiego jak myjnia samochodowa Uni-Plus w Wrocławiu, gdyż tego rodzaju myjnie stosują jedynie profesjonalne kosmetyki. Koszt takiego mycia zazwyczaj mieści się w granicach od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, w zależności od wybranych opcji dodatkowych.

Myjnie bezdotykowe

Na myjniach bezdotykowych stosuje się wodę pod ciśnieniem oraz mieszankę z odpowiednimi detergentami. Samo dopasowujemy program do stopnia zabrudzeń, jeśli auto jest jedynie zakurzone, możemy poprzestać na opłukaniu naszego wozu samą wodą. Myjnie bezdotykowe są bardzo szybkie w obsłudze, tanie i bezpieczne dla lakieru. Problem pojawia się, kiedy nasz samochód jest mocno zabrudzony przez zaschnięte błoto itp., gdyż takiego rodzaju zabrudzenia, ciężko będzie usunąć bez wyszorowania miejsca szczotką. W lżejszych przypadkach woda pod ciśnieniem powinna wystarczyć. Myjnie bezdotykowe często znajdują się przy centrach handlowych.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Karol 7 miesięcy temu Jak sprzedać stare, uszkodzone auto?
Świetny wpis!!!! Mam takiego gruchota, że tylko marzę o tym, żeby go sprzedać! Muszę odezwać ...
Marek 10 miesięcy temu Wycena samochodu przez internet
Czy ktoś z czytających skorzystała z usług firmy Auto Bart? Szukam świetnej firmy na terenie ...
Kacper 11 miesięcy temu Praca w Uber - szybki ratunek budżetu
W tamtym roku chciałem dorobić sobie w wakacje i znajomy polecił mi pracę jako kierowca ...
Sprzedaż samochodu w auto skupie to świetny pomysł. Sam sprzedałem swoje powypadkowe auto właśnie w ...
Bardzo przydatny artykuł! Cieszę się, że na niego trafiłem, ponieważ właśnie przygotowuje się do sprzedaży ...