Skip to main content

Procedury na lotniskach i bezpieceństwa bagażowe

Dodaj komentarz

Okres przygotowań do wyjazdu to czas niewątpliwie bardzo nerwowy. Bardzo dużo pochłania nas załatwienie ostatnich obowiązków u siebie w pracy, abyśmy mogli w spokoju przystąpić do następnego etapu, który wbrew pozorom okazuje się być często największą udręką - pakowanie walizek. Często jesteśmy ograniczeni ze względu na rozmiary bagażu i wymaganą wagę maksymalną, której nie może przekroczyć ze względu na restrykcje biur lotniczych, którymi podróżujemy. W ten sposób tanie linie jak Ryanair czy Wizzair uzupełniają swoje wpływy, gdyż koszty biletów z jednego miejsca na drugie są wyjątkowo niewielkie.

bezpieczny bagaż

Ograniczenia wagowe

Restrykcje wagowe kształtują się zwykle na poziomie 20 kilogramów, ewentualnie jest możliwość z większą walizką ważącą 32 kilogramy. Dlatego wspomniane linie są raczej propozycją dla osób preferujących krótkie kilkudniowe podróże. Wtedy mogą zabrać ze sobą jeden lub dwa bagaże podręczne za które nie muszą uiszczać opłat. Odpowiednie spakowanie bagażu to jednak również troska o właściwą selekcję rzeczy, które wzięło się ze sobą. Problemy dotykają zwłaszcza pasażerów z bagażami podręcznymi, którzy muszą zadbać choćby o to, aby kosmetyki i produkty do higieny ciała znalazły się razem ze sobą w jednym opakowaniu, jednym z istotnych postanowień lotnisk, do których się można już przyzwyczaić od dłuższego czasu jest wymóg wnoszenia zbiorników z wodą do maksimum 100 ml. W przypadku większych butelek pasażer zmuszony jest wyrzucić wodę do kosza przed przejściem bramek kontrolnych.

Zabezpieczenie bagażu

Obok jednak samych kontroli bagażowych występuje jednak jeszcze jedna zasadnicza kwestia, która wciąż nie upowszechniła się u osób podróżujących - zresztą nie tylko samolotem - a jest o tyle istotna, że bez niej w wyniku nieszczęśliwego wypadku możemy utracić wiele swojego dobytku. Taką kwestią jest ochrona bagażu. Wielu osobom nie wydaje się, aby na dobrze obsługiwanych i zorganizowanych lotniskach mogła się wydarzyć aż tak spora zguba. Rzeczywistość jest jednak inna, a takie wypadki zdarzały się niejeden raz. Bezpieczny bagaż to dzisiaj podstawa bezpiecznej podróży, a także komfortu już po samym wylądowaniu. Zgubienie walizek z cenną zawartością zawsze wprowadza nas w szok i panikę. Nie wiemy wtedy jak odpowiednio zareagować i jak się odnaleźć bez naszych rzeczy osobistych w obcym kraju. Jednak coraz większa ilość usługodawców wychodzi naprzeciw konsumentom. Dlatego też jedną z propozycji, która pozwala na właściwe zabezpieczenie walizek jest zawieszka ochronna na bagaż powiązana, która można wykupić między innymi dzięki usłudze  bezpieczny bagaż mySafety.

zawieszka ochronna na bagaż

Zawieszka taka jest o tyle dobra, że nie tylko zawiera unikalny numer ID pozwalający zwrócić zgubę właścicielowi, ale także informację o nagrodzie, którą może odebrać znalazca zguby. Jest to ważny proceder propagujący i popularyzujący uczciwość. Dzięki temu osoba, która znajdzie bagaż nie przywłaszczy go sobie, a będzie wiedziała, że ją także czeka coś miłego za spełnienie dobrego uczynku. Plusem tego jest fakt, że firmy świadczące usługi działają niezależnie przez co nie są zmuszone kontaktować się z obsługą lotniska w sprawie zguby i załatwiać z nią przedłużających się często i komplikujących formalności. To bardzo uniwersalna forma zabezpieczenia naszych bagażów i spokojnej podróży w przyszłości.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.