Skip to main content

Licencja transportowa

Dodaj komentarz

Dzięki dziedzinie jaką jest transport w dzisiejszych czasach możemy cieszyć się nawet z najmniejszych rzeczy. Dzięki transportowi istnieje obecne dziś wiele sklepów, bez których nie moglibyśmy przeżyć, ponieważ takowe oferują nam zakupy spożywcze, które są nam potrzebne każdego dnia.

licencja transportowa

Zdobycie licencji transportowej

Licencja transportowa jest koniecznością, aby zostać dobrym i szanowanym przedsiębiorcą. Aby otrzymać licencję, trzeba spełnić wiele wymogów zawartych w różnorodnych ustawach. Ustawy te mówią nam, że do otrzymania licencji potrzebny nam będzie certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika, bez którego nie uda nam się otworzyć dobrze działającej działalności gospodarczej lub firmy transportowej. W dzisiejszych czasach wiele ludzi pracuje w firmach, które są firmami transportowymi. Aby wydać licencję transportową, przedsiębiorca musi mieć prawo do wykorzystywania pojazdów, które mają posługiwać do przewozów. Dużo również zależy od tego, czy dany przedsiębiorca może pochwalić się dobrą opinią w środowisku kierowców czy innych założycieli firm transportowych.

Certyfikat kompetencji przewoźnika

certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika

Warunkami niezbędnymi do otrzymania certyfikatu jest wizyta w urzędzie, dzięki której będziemy mogli zdać egzamin dla kandydatów do posiadania certyfikatu kompetencji. Certyfikat kompetencji to dokument, który potwierdza posiadanie danej kwalifikacji i wiedzy w zakresie transportowej działalności gospodarczej na terenie Polski. Aby móc zarządzać działalnością gospodarczą, wystarczy aby tylko jedna osoba prowadząca firmę posiadała takowy certyfikat. Egzaminy odbywają się w wybranym przez nas mieście w Polsce, lecz nie w każdym. Egzaminy przeprowadzane są przez doświadczone komisje egzaminacyjne działające w Instytucie Transportu Samochodowego. Aby móc wziąć udział w egzaminie, trzeba złożyć wniosek o wydanie certyfikatu kompetencji zawodowych. Najlepszym terminem na zapisanie się jest czternaście dni przed zaproponowaną we wniosku datą. Samemu ciężko jest się przygotować na ten egzamin, pytania są niejednokrotnie trudne i szczegółowe. Można więc skorzystać z pomocy osób lub firm, które przeprowadzą szkolenie pomagające zdobyć certyfikat kompetencji przewoźnika. O szkoleniach można przeczytać np na stronie: www.lkw-expert.pl/certyfikat-kompetencji-przewoznika. Aby zaliczyć pozytywnie egzamin na otrzymanie certyfikatu kompetencji zawodowych przewoźnika, należy zdobyć przynajmniej 50% punktów możliwych do zdobycia z każdej części, a jest ich dwie - pisemny egzamin oraz jedno zadanie egzaminacyjne.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.